Menü

“Nebevî Şuurdan Medeniyet İnşasına” serlevhasıyla yayın hayatına başlayan Siyer Dergileri, kutlu rehberimiz Resûlullah’ın (sas) mübarek hayatını ve ashâbının örnek yaşamlarıyla hayat bulan asr-ı saâdeti çeşitli tarzlarda günümüze taşıma sevdasıyla yola revan oluşunun 7. yılına girmenin mutluluğunu yaşıyor.

Siyer Dergisi

Siyer Dergisi, “Bir Yeryüzü Misafirliği Olarak Göç ve Hicret” konu başlığı ile 25. sayısını okuyucularıyla buluşturdu. Bu sayı ile 2016’dan bu yana yayın hayatına atılan Siyer Dergisi, 7. yaşına girmiş bulunuyor. 128 sayfalık orta boy bir kitap formatına ulaşan hacmi ile yeni sayı hem içerik hem tasarım açısından bundan sonraki sayılarda daha iddialı bir çıkış yapacağının sinyallerini veriyor. Yeni sayıda, önceki sayılarda olduğu gibi ele alınan dosya konusu çeşitli yönleriyle, alanın uzmanı ve kıdemli kalemler ile genç, araştırmacı yeni kalemleri de buluşturuyor.

Her biri başlı başına müstakil bir kitap konusu olabilecek derinlikteki meselelerin, bir derginin sınırlı sayfalarına sığdırılması elbette güç bir iştir. Her şeye rağmen Siyer Dergisi bu yeni sayısında birbirinden usta kalemlerin değerli analizlerinin yer aldığı metinlerle bu işin üstesinden gelmiş bulunuyorlar. Her sayımızda yer vermeye çalıştığımız “kıssadan hisse” ve “kitap tanıtım” bölümlerini hazırlayan genç kardeşlerimiz gibi alanın uzmanı usta kalemlerin katkılarının büyük bir payı var.

128 sayfa ile şekil/suret olarak standart dergi ebatlarını zorlayan Siyer Dergisi, içerik/sîret olarak da dergicilik dünyasının yaşadığı daralma ve kayıplar döneminde yeni bir ses ve nefes olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Siyer Çocuk Dergisi

Eğlenceli içeriği, öğretici hikâyeleri, birbirinden keyifli bölümleriyle sizinle beraber büyümeye devam eden Siyer Çocuk Dergisi 7 yaşına girdi!

Çocukların dünyasına uyumlu rengarenk iç tasarımı, her yıl yenilenen içeriğiyle Siyer Çocuk Dergisi, bu yıl da çocukların gözdesi olmaya hazır! Derginin sevilen karakterleri; Nesibe Nine, Rehberimiz Esma, Sağlık Kâşifi Lokman ve Medine Şekercisi Salih Amca keyifli hikâyeleriyle yeni sayılarda da sizinle olmaya devam ederken birbirinden eğlenceli karakterler de yeni sayıda sizlere “Merhaba!” diyor. Çocukların hayal dünyasına katkı sağlayacak yepyeni bölümlerimiz artık Siyer Çocuk Dergisi’nde!

Minik okurlarının dünyasına hitap eden çizgileri, iç ısıtan hikâyeleri, bulmacaları ve öğretici deneyleri ile Siyer Çocuk Dergisi 7. yılında da dopdolu bir içerikle çocukların dünyasına misafir olmaya geliyor.

Çocukların yanı sıra ebeveynleri de unutmayan Siyer Çocuk Dergisi “Mutlu aile köşesi” bölümü ile ebeveynlerin de istifade ettiği bir dergi olmayı hedefliyor.

Siyer Araştırmaları Dergisi

Siyer Akademik Dergisi (SAD) yedi yıldır uluslararası arenada hizmet veren hakemli ve ilmi bir dergidir. Hz. Peygamber (sas), Ashab-ı Güzin, Tabiin ve siyer coğrafyasını tanıtmada kararlı olan dergi, ilk günkü heyecanına yenilerini de katarak Arapça, İngilizce ve Türkçe dillerde bilimsel, ilkeli ve özgün çalışmalar yapmaya devam etmektedir.

Geniş bir okuyucu kitlesine hitap etme ve siyeri tüm alanlarda işleme arzusuyla yola başlayan siyer dergileri her yaştan ve meslekten kişilere ulaşarak 7. yılına erişti. Siyeri bilimsel çalışmalarda takip etmek isteyen okurlar için hazırlanan SAD, alanlarında uzman akademisyenlerin katılımıyla bugüne kadar yüzlerce akademik makale yayınlayarak birçok atıf almayı başardı. Üstelik yayınlanan makaleler Harvard Library, New York University, Columbia University vb. kütüphanelerde ve Ebsco, Asos, İsnad, İSAM gibi indeks ya da veri tabanlarında taranmaktadır.

İstikrarlı duruşu ve kararlılığıyla 7. yıla ulaşmayı başaran SAD birçok akademik hayatın ihtiyacını da karşılamaya hazır hale geldi. Atama, doçentlik, profesörlük ve akademik teşvik gibi alanlarda puan sağlama yeterliliğine ulaşan dergi, uluslararası olma özelliğiyle önümüzdeki süreçte birçok akademisyenin işini kolaylaştıracaktır.  Bu yıldan itibaren İsnad atıf sistemine geçilmesiyle, akademisyenlerin çalışmalarının indekslerde kolay taranmasının ve hızlı atıf almalarının önü açıldı.

Doç. Dr. Tahsin Koçyiğit’in editörlüğü ile yayın hayatına devam eden dergi, 2023 yılında siyerin önemli konularını işlemeye devam edecek.

SİYER DERGİ GRUBU

İrtibat ve Detaylı Bilgi İçin: 0212 550 0 571
Whatsapp Abone Hattı: 0531 660 50 18
www.siyerdergisi.com
www.siyerarastirmalaridergisi.com
www.siyercocuk.com

0 0 Yorumlar
Puan
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Scroll Up
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x